poniedziałek, 9 lutego 2015

Woods naprawił błędy

Jeszcze nie ochłonąłem po wczorajszym meczu AZS Koszalin – Stelmet Zielona Góra. Świetne widowisko, które do samego końca trzymało w napięciu oraz bohater meczu – Qyntel Woods. Gra Amerykanina nie zawsze powalała, jednak zaliczył kluczową dla losów meczu zbiórkę i pewnie wykorzystał dwa wolne, które dały AZS-owi zwycięstwo.

Takie mecze, jak niedzielny pomiędzy AZS-em a Stelmetem pokazują, że koszykówka to przewrotny sport i wiele się może wydarzyć. AZS jeszcze w czwartej kwarcie przegrywał czternastoma punktami, jednak ostatecznie zdołał pokonać Wicemistrzów Polski 72:71.

Oglądając Qyntela Woodsa w tym sezonie wiem mniej więcej czego mogę się po nim spodziewać. Amerykanin gra bardzo dobry sezon, będąc jednym z najlepszych zawodników (o ile nie najlepszym) ligi. Woods jeszcze przed rozpoczęciem meczu delikatnie nakręcał atmosferę wpisując na swoim facebookowym fanpage’u #thereisonlyoneQ, co w nawiązaniu do używanego przez wielu określenia meczu AZS-Stelmet jako pojedynku dwóch panów Q, jasno określa kto według gracza AZS-u jest lepszy.

Muszę szczerze przyznać, że w kluczowym momencie czwartej kwarty, gdy Qyntel najpierw niepotrzebnie rzucał z dystansu przez ręce obrońcy, a później popełnił stratę zacząłem myśleć, czy w przypadku porażki AZS-u jedną z przyczyn będzie właśnie postawa Woodsa.

Amerykanin pokazał jednak, że mimo tych ośmiu strat można zostać bohaterem. Kluczowa zbiórka i wymuszenie faulu pozwoliły mu stanąć na linii rzutów wolnych i przechylić szalę zwycięstwa na korzyść AZS-u. Takiej okazji zawodnik tej klasy nie zmarnował, dzięki czemu AZS wygrał mecz na szczycie ligi i został (przynajmniej na razie) liderem TBL.

Woods udowodnił mi, że nie jest ważne jak zawodnik gra, tylko jak kończy. Może i popełnił kilka prostych strat, jednak w odpowiednim momencie stanął na wysokości zadania (a dokładniej stanął cztery metry od kosza) i pozwolił AZS-owi cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Good Job!